חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | תעודות סל |

עונת הסקי באוסטרליה

ענת דוילה ברוטמןיום הולדתה של המלכה ציין את תחילתה של עונת הסקי באוסטרליה. בזמן שאי שם בעולם מזיעים עם חום יולי אוגוסט, בחצי הכדור שלנו מתחילה עונת השלג. כן, כן, גם כאן יש מהלבן לבן הזה. במרחק של שעות מספר בלבד, עד חצי יום נסיעה ממלבורן או מסידני, אפשר לגלוש במורדות עצי האקליפטוס (כשנעמי שמר כתבה את "חורשת האקליפטוס", היא לבטח לא חשבה על סקי, אבל כנראה שבחצי מאה בכל זאת משתנים כמה דברים).

 

בעקבות עונת סקי מוצלחת בחצי הכדור הצפוני, מצפים השנה לעונת סקי מוצלחת גם כאן, בחצי הדרומי, הצלחה הדומה לזו הזכורה לזקני אוסטרליה משנת 2000. בכל מקרה, השלג הוא סיבה נפלאה לחגיגה. גם אם לא נולדתם על מחליקי סקי או סנובורד, תוכלו תמיד להתענג על הנוף ולשחק בשלג.

 


 
ויקטוריה –

 

אפשר להינות משדות השלג של ויקטוריה בחמישה אתרים מרכזיים :

 

Mount Buller – נמצא במרחק של כ-3 שעות נסיעה ממלבורן, ומציע מסלולי סקי המתאימים לכל הרמות. במקום מצוי כפר סקי שוקק חיים הזוכה לאהדה רבה, ונוטה להיות עמוס בסופי השבוע, בעיקר בשל קירבתו למלבורן. ניתן להינות באתר מטיולי שלג (Snow Show Walk), שכירת מזחלות, החלקה על פנימיות צמיגים או "טובוגאנים" ((Tobogganing במורדות השלג (Snow Tubing - בתמונה משמאל), או סתם מבניית איש שלג עם הילדים.

 

Falls Creek – האתר הגדול ביותר בויקטוריה. נמצא במרחק כחמש שעות נסיעה ממלבורן, וניתן להינות בו מהאפשרות של Ski in, Ski out, כלומר – החלקה הישר מהחדר אל המדרונות. מתאים בעיקר לגולשים ברמה בינונית.

 

Mount Hotham – האתר המתנשא לגובה הרב ביותר, וככזה מציע גם מספר מסלולים מאתגרים לגולשים מנוסים. זה נמצא במרחק של כשש שעות נסיעה, או חמישים דקות טיסה ממלבורן. האתר ידידותי מאד למשפחות, ומציע בית-ספר לסקי ומעון יום, מזחלות כלבים ומיקי סקידו (אופנוע שלג) לילדים.

 

Lake Mountain – יעד מושלם לבילוי של יום בשלג. נמצא במרחק כשעתיים נסיעה ממלבורן, וניתן שם להחליק במזחלות (Tobogganing), להינות מקרוס-קנטרי סקי ומהמון שלג לבניית איש שלג.

 

קיימים אתרים נוספים, קטנים יותר, המתאימים בעיקר לקרוס קאנטרי ולמתחילים : Mount Buffalo, Mount Baw Baw, Dinner Plain, Mount Stirling ו-Mount St Gwinear.

 


 
ניו-סאות' ווילס –

 

במרחק של כחצי יום נסיעה מסידני נמצאים ההרים המושלגים (Snowy Mountains) של NSW

 

Perisher Blue – אתר הסקי הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי (בתמונה מימין), הכולל בתוכו למעשה ארבעה אתרים – Perisher valley, Smiggins Holes, Blue Cow ו-Guthega. באתר הושקעו מיליוני דולרים, ב-50 מעליות סקי ותותחי שלג, על מנת להבטיח מסלולים טובים יותר ועונת סקי ארוכה יותר.

 

Thredbo – אתר המתהדר במסלולים הארוכים והתלולים ביותר באוסטרליה. אתר מצוין לסנובורד, המציע גם אזור מיוחד ללימוד סקי למתחילים. במקום ישנה מדיניות החזר כספי למי שלא הצליח ללמוד לגלוש בתום 5 ימי לימוד. פעילויות נוספות במקום : טיולים בנעלי שלג, טיפוס בשלג, Snow Tubing וגלישה לילית.

 

קיימים אתרים נוספים, קטנים יותר, כגון Charlotte Pass – הנמצא במרחק של כחצי שעה מן האתר "פרישר", ומתאים בעיקר לגולשים ברמה בינונית. יש בו אפשרות Ski in, Ski out. בנוסף, קיים אתר קטן המכונה Selwyn Snowfields – אתר קטן במרחק של כחמש וחצי שעות נסיעה מסידני, ידידותי למתחילים.

 

לפני שאתם אצים למדרונות, חשוב לבדוק את מצב השלג בהרים. בדרך כלל ניתן למצוא תחזית בכל אחד מן האתרים. במידה והכבישים מושלגים, יש להצטייד בשרשראות שלג.

 

גלישה נעימה!

פורסם ב-  (גליון 23, יוני-יולי 2008) - לחצו כאן לנקודות חלוקה או למנוייםאל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס