חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | תעודות סל |

איצ'וקה, אוסטרליה - בירת ספינות הקיטור

דרור כהן


 

Echuca-Moama - ביתן של ספינות הקיטור
 
אם חשקה נפשכם בחופשה קצרה, לא יקרה, וקצת שונה מחופשות החוף ובתי-המלון של חוף הזהב (Gold Coast), כדאי לכם לנסות את איזור איצ'וקה-מואמה (Echuca – Moama), בירת ספינות הקיטור של אוסטרליה.

 

איצ'וקה, עיירה הנמצאת מרחק שעתיים וחצי נסיעה ממלבורן, על גדות נהר המארי (Murray), המהווה גבול טבעי בין מדינת ויקטוריה לניו-סאות' ווילס, בדרום-מזרח היבשת. מקור השם הוא מהתרבות האבוריג'ינית, ומשמעותו היא "המפגש עם המים", ולא בכדי : הנמל של איצ'וקה, הוא שמייחד את המקום, בזכות אוסף ספינות הקיטור הגדול ביותר בעולם, העוגן בנמל. אחת מן האטרקציות במקום היא חווית השייט על גבי הנהר באחת מאותן ספינות הקיטור.

 

קיימות מספר אפשרויות במסגרתן ניתן ליהנות מחוויה זו. האפשרות הראשונה והאהודה יותר, היא שייט בן כשעה על גבי אחת מן הספינות – PS Emmylou, Pride of the Murray (בתמונה מימין), או PS Canberra. התענוג הזה יעלה לכם 20 דולרים למבוגר ו-16 לילד. תיתכן הנחה למשפחות.

 

אם אתם מעוניינים בכך, ניתן גם לבחור בשייט המשלב ארוחת צהריים או ערב (מומלץ). האוכל ברמה טובה, וכל הספינות מצוידות גם בבר משקאות. לאנשי הספינות והנהר אני ממליץ על חוויה מיוחדת, הכוללת שיט ולינה על גבי אחת מן הספינות. ישנן מגוון אפשרויות לעשות כן, החל ברמה של 3 כוכבים, ועד לרמת 5 כוכבים, הכל כמובן בהתאם לתקציב. קיימות במקום גם אפשרויות לינה נוספות, המתאימות לכל כיס.

 


מן המחלבה למוזיאון המכוניות
 
העיירה מציעה יותר מהשייט על ספינות הקיטור בלבד – באיזור ניתן למצוא מגוון מסעדות ובתי-קפה, המציעים תפריט מגוון, החל מפיש אנד צ'יפס, וכלה במטבח אוסטרלי עכשווי (לאניני הטעם שביננו).

ברחובה הראשי של העיירה תוכלו למצוא חנויות מזכרות, עתיקות, וגם חנות מיוחדת המוכרת ממתקים, שוקולדים, יינות וליקרים מתוצרת המקום. הרחוב הראשי הוא המקום להיות ולהיראות בו בשעות היום, לאורכו ניתן למצוא את המוזיאון של איצ'וקה, וכן את המוזיאון לתולדות משחקי המזל והקולנוע.

 

אם אתם מלווים בילדים, הייתי ממליץ לנסוע כ-18 קמ"ש מאיצ'וקה, ל-Golden Cow Dairy, חווה הפתוחה במשך כל ימות השבוע למעט שלישי ושבת. בחווה ישנם סיורים פעילים, במסגרתם יזכו הילדים לראות כיצד חולבים פרה, וכיצד מכינים את משקאות החלב האהובים עליהם.
הם יוכלו גם להתנסות בהאכלת עגלים צעירים, וליהנות מטעימות חלב לסוגיו השונים.
להורים, לעומתם, מובטחת חוויה קולינרית משלהם – טעימות של מגוון מוצרי החלב הנמכרים במקום.
 

חוויה נוספת המומלצת מאד לילדים, היא סיור על גבי כרכרה הרתומה לסוסים, ברחובה הראשי של איצ'וקה (בתמונה מעלה).

 

למבוגרים שביניכם, ולאוהבי המכוניות, אני ממליץ לבקר במוזיאון של הולדן (Holden), המציג את דגמי המכוניות החל מתחילת פעילותו של המפעל, ועד לימינו אנו. המוזיאון נמצא מול הנמל, כך שלא תוכלו לפספס אותו.

 


לסיכום, האיזור הוא איזור מעניין, עשיר במסעדות, בתי-קפה, ומציע מגוון מקומות בילוי למשפחות, לצעירים וגם למבוגרים המחפשים חופשה רומנטית באווירה מיוחדת ושונה – זאת בעיקר בזכות ספינות הקיטור, אשר מצליחות לרגש גם היום.

פורסם ב-  (גליון 25, נובמבר-דצמבר 2008) - לחצו כאן לנקודות חלוקה או למנוייםאל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס