חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

מחצית מדמי הטיפול בילד תסובסד


עדכון אחרון : 3.5.08

 


ממשלת אוסטרליה הודיעה אתמול כי תעלה משמעותית את הסבסוד הממשלתי לטיפול בילד – בסה"כ יועלו ההחזרים מ-30 ל-50 אחוזים, וסכום ההחזר השנתי ינוע בין 6,600 ל-11,000 דולרים למשפחה.

 

נחלצים לעזרת המשפחות

ממשלת אוסטרליה הכריזה אתמול על החלק הראשון של תוכניתה, המיועדת לסייע בידי משפחות בהן עובדים שני ההורים גם יחד, הנאלצות להוציא סכומים גבוהים יותר ויותר משנה לשנה בגין טיפול בילדיהם לנוכח מחירי הגנונים, הגנים, המעונות ובתי-הספר, ההולכים וגואים. בטבלה ראשונית שפרסם משרד האוצר מפורטים החזרי המס שיוענקו למשפחות ברמות הכנסה שונות, במסגרת השלב הראשון בתוכנית הסיוע. אלה יעלו את אחוז ההחזרים לכדי 50 אחוזים מן הסכום השנתי בממוצע, בניגוד ל-30 האחוזים שהיו נהוגים עד כה.

 

עד 11,000 למשפחות מעוטות יכולת

הנתונים המופיעים בטבלה מרמזים על ההחזרים הגדולים ביותר דווקא למשפחות שלהן רמת הכנסה ממוצעת, ולא הנמוכה ביותר, אך עם כניסתו לתוקף של חוק החזרים נוסף, הצפוי לעבור בפרלמנט בחודשים הקרובים, תתוגבר עוד יותר רמת ההחזרים למשפחות מעוטות יכולת, ותגיע בסה"כ לכדי 11,000 דולרים בשנה. משפחות הנמצאות בעשירון העליון של רמת ההכנסה תזכינה להחזרים בסך כולל של כ-6,000 דולרים בשנה. שר האוצר וויין סוואן מסר כי דמי הטיפול בילדים עלו בממוצע ב-65 אחוזים במהלך חמש השנים הקרובות, בעוד שהמשכורת הממוצעת במשק עלתה ב-17 אחוזים בלבד – עובדה שגרמה לאמהות רבות לוותר על עבודתן מחוסר ברירה. לדבריו, מטרת ההטבות החדשות להחזיר אמהות רבות ככל הניתן אל שוק העבודה.
 
 

 

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור