חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

סין רוצה את החשמל האוסטרלי


עדכון אחרון : 9.5.08

 


חברת הכוח הגדולה בסין שוקלת את רכישתם של חלקים נרחבים מתשתית האנרגיה במדינת ניו-סאות' ווילס, שבמזרח אוסטרליה, עם הודעתו של מושל המדינה כי בכוונתו להפריט את תעשיית החשמל. הממשלה, מצידה, הודיעה כי לא תתנגד להצעותיהם של המשקיעים הזרים.

 

תעשייה בשווי 15 מיליארד דולרים

חברת הכוח הגדולה בסין, קבוצת הוואננג (Huaneng), ביקשה מנציגיה באוסטרליה לעקוב אחר התפתחות יוזמת הפרטת החשמל שבניו-סאות' ווילס, עליה הודיע מושל המדינה המזרחית, מוריס ימה. תעשיית האנרגיה של ניו-סאות' ווילס, ששוייה כ-15 מיליארד דולר אוסטרלי, עשויה לעמוד למכירה בקרוב, בעסקה הצפויה להיות זמינה בעבור משקיעים מקומיים וזרים כאחד. נציגי הקבוצה תחקרו את ראש-ממשלת אוסטרליה, קוין ראד, ממושכות בעת ביקורו בסין, על מנת לוודא כי המכרז הממשלתי יהיה הוגן ופתוח גם בעבורם, בהיותם משקיעים זרים, ולא יכלול כל תנאים מגבילים, העשויים לגרום לבחירה במשקיעים מקומיים על פניהם מסיבות בלתי-הוגנות.

 

40 אחוזים מצריכת הפחם העולמית

הקבוצה הסינית, כמו גם חברות ענק סיניות אחרות, מפגינות עניין הולך וגובר במקורות אנרגיה זרים בשנים האחרונות. נציגי החברות עוסקות בימים אלה גם באיתור מכרות פחם במזרח אוסטרליה, במטרה לתגבר את משאבי הפחם אותם צורכת סין, המכלה כיום 40 אחוזים מן הפחם הנצרך ברחבי העולם כולו – אך זקוקה למשאבים נוספים, על מנת לכלכל את מכונת התעשייה הענקית הפועלת כיום בסין. נציגי הממשלה אישרו זה מכבר כי מכרז האנרגיה יהיה פתוח גם בפני משקיעים זרים – נציגי האופוזיציה, אף הם, הודיעו כי לא יתנגדו למכירת תעשיית החשמל למשקיעים מסין, כל עוד יישמרו גבולות ההגנה המתומחרים לצריכת החשמל בעבור פנסיונרים ומשפחות מעוטות יכולת.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור