חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

המס על מכוניות היוקרה יעלה


עדכון אחרון : 12.5.08

 


שר האוצר האוסטרלי אישר העלאה במס הקנייה, מ-25 ל-33 אחוזים, על מכוניות ששוויין מעל ל-57,000 דולרים. יצרני הרכבים ונציגי האופוזיציה הגיבו בזעם לידיעה, והאשימו את הממשלה בפגיעה בתעשיית הרכב כולה.

מחיר היגואר היוקרתית יעלה ב-2,600 $

שר האוצר האוסטרלי, וויין סוואן, אישר כי תקציב הממשלה לשנת 2009, הצפוי להתפרסם מחר, יכלול בין השאר העלאה במס על מכוניות ששוויין מעל ל-57,000 דולרים. המס על מכוניות היוקרה שבנדון יעלה מ-25 ל-33 אחוזים, כשהוא משפיע בכך על עלותם של כ-105,000 מן הרכבים הנרכשים מדי שנה באוסטרליה. מחיר המכוניות היוקרתית יגואר S, לדוגמא (בתמונה משמאל), המיובאת מחו"ל, יעלה בכ-2,600 דולרים עקב העלאת המס שבנדון. לדברי סוואן, אין זה בלתי-סביר לצפות מאזרחים אמידים, שגרפו לכיסם סכומי כסף רבים במהלך השנים שחלפו, חלקם בזכות קיצוצי המס הממשלתיים בשכבות ההכנסה הגבוהות, לשלם סכום גבוה במעט בעבור מכוניות היוקרה, ולסייע בכך לשכבות החלשות יותר באוכלוסיה, עליהן שואפת הממשלה להגן.

 

היצרנים והאופוזיציה זועמים

נציגי תעשיית הרכב הגיבו באומרם כי ההעלאה, הבלתי-הוגנת לטעמם, בתקופה זו בה הם נאבקים על מחייתם, תפגע גם ברוכשים מכוניות משפחתיות גדולות העולות סכומים דומים, אך לאו דווקא בשל היותן מכוניות יוקרה. בנוסף, מסרו, יאלץ האילוץ התקציבי את יצרני המכוניות לוותר על אביזרי בטיחות שונים כגון בקרי יציבות אלקטרוניים וכריות אויר צידיות, ובכך יפגעו בבטיחותן של המכוניות המפותחות בימים אלה. נציג האופוזיציה בתחום הכספים, מלקולם טרנבול, התנגד אף הוא בתוקף להעלאה במחיר מכוניות היוקרה, והעריך כי יצרני הרכבים יעלו את מחירי הרכבים כולם על מנת לעמוד בגזירת המס החדשה, וישפיעו בכך על שוק הרכב כולו, לטענתו.
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור