חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

חבילת פרישה בשווי 80 מיליון


עדכון אחרון : 21.5.08

 


מנכ"ל קבוצת ההשקעות האוסטרלית "מקוורי" פרש מתפקידו השבוע, כשבכיסו חבילת פרישה שערכה כ-80 מיליון דולרים. בכך קבע המנכ"ל הפורש שיא חדש בתשלומי הפרישה המוענקים למנהלים, והצית דיון סוער בדבר המוסריות שבתשלום סכומי עתק לעשירון העליון באוכלוסיה.

 

"יצרן המיליונרים" קיבל 80 מיליון

אלן מוס (Moss), מנכ"ל קבוצת ההשקעות האוסטרלית הענקית "מקוורי" (Macquarie), הידועה גם בכינויה "פס ייצור למיליונרים", פרש מתפקידו לאחר שלושים שנות פעילות במסגרת הקבוצה. המנכ"ל הפורש (בתמונה משמאל) יזכה לחבילת פרישה הכוללת משכורת שנתית בת 24.8 מיליון דולרים, מענק נוסף הזהה בגודלו, ומעל ל-30 מיליון דולרים במניות החברה ושלוחותיה, אותן רכש במהלך שנות פעילותו. קבוצת מקוורי פרסמה אתמול, בנוסף, את רווחיה לשנת הכספים 2008, והודיעה על שיא נוסף בשרשרת בת 15 שיאי רווחיות עוקבים – מאז החל מוס בניהול הקבוצה - ובסה"כ 1.8 מיליארד דולרים, המהווים עליה בת 23 אחוזים מרווחי השנה שעברה.

 

רה"מ – "להראות סימני איפוק"

מחליפו של מוס, ניקולאס מור (Moore), יחליפו בתפקידו החל מיום שבת השבוע, במשכורת שנתית שערכה 26.8 מיליון דולרים. משמעות חבילת השכר היא, שמר מור ירוויח 3,053 דולרים לשעה במהלך כל שעה בשנה, בין אם היה ער או ישן באותה השעה. ראש-ממשלת אוסטרליה, קוין ראד, קרא למנהלי החברה לנקוט באיפוק, עקב האינפלציה ההולכת וגואה. מזכיר ארגון האיגודים המקצועיים של מדינת ויקטוריה הגיב אף הוא לדברים, כשהוא מכנה את חבילת הפרישה "מביכה", ובדחייתו את טענת הקבוצה כי עליה להתחרות בהצלחה בשוק הגלובלי. לדבריו, עושות חברות כגון אלו שימוש ציני בטיעון הגלובלי בכל עת, וגם כאשר הן דוחקות ומצמצמות את שכר העובדים המקומיים, או מעתיקות משרות לשווקים זולים יותר בחו"ל.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור