חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

מחיר הדלק העפיל לשיא חסר תקדים


עדכון אחרון : 22.5.08

 


מחירי הדלק באוסטרליה העפילו לשיא חסר תקדים אתמול, עם הגיעם ל-162.9 סנט לליטר בנזין נטול עופרת. נציגי תעשיית הדלק ואיגודי הנהגים הזהירו כי המחיר צפוי אף לעלות עוד יותר בשבועות הקרובים.

 

1.629 דולרים לליטר...

תחנות הדלק במלבורן רשמו שיא אוסטרלי חדש אתמול, עם העפלתו של מחיר הדלק נטול העופרת לסכום העתק של 1.629 דולרים לליטר בצהרי היום. שעה מאוחר יותר צנח המחיר במעט, והתייצב על 1.599 דולרים לליטר, סכום הצפוי להישאר בתוקף גם בימים הקרובים. לטענת דוברי תעשיית הדלק, נובע המחיר הגבוה מעליה חדה במחיר הבנזין בסינגפור, המהווה את המדד העיקרי לתעשייה באוסטרליה – זה הגיע אף הוא לשיאו, במחיר 1.322 דולר אמריקני לליטר.

 

...וזו רק ההתחלה

נציגי איגודי הנהגים הזהירו כי בשבוע הבא צפויה עליה גבוהה אפילו יותר במחירי הדלק, אשר נמנעה עד כה לדבריהם רק עקב חוסנו של הדולר האוסטרלי, אשר הגיע אף הוא לשיא בן 24 שנים השבוע. לטענתם, עקב המצב הנוכחי בשווקי הנפט והכספים העולמיים, יש להניח כי הסיכוי להעלאות נוספות במחיר הדלק גבוה פי כמה מן הסיכוי להוזלתו. בנוסף, יש הטוענים, היוו המחירים הנמוכים יחסית שנצפו בתחנות הדלק בשבועות האחרונים לא יותר מאשר תכסיס בו נקטו תחנות הדלק הגדולות, בניסיונם לאלץ את המפעילים העצמאיים לסגת מן השוק. גורמים בתעשיית הדלק התראיינו באומרם כי הרשתות הגדולות מכרו דלק במחיר נמוך מן המחיר בו הצליחו המפעילים העצמאיים לרכוש אותו, בניסיון בלתי הוגן לדרוס את התחרות.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור