חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

חברת האשראי נקנסה בגין הטרדה


עדכון אחרון : 23.5.08

 


חברת האשראי הגדולה באוסטרליה תיאלץ לפצות את לקוחותיה במיליוני דולרים, עקב נהלי גביית החובות הפסולים בהם נקטה במהלך חמש השנים האחרונות. גובים מטעם החברה נאשמים כי הטרידו את בעלי החוב, חבריהם וקרוביהם בבתיהם ובמקומות העבודה שלהם, ואף איימו עליהם בעיקולים דמיוניים.

 

טקטיקות גביה פסולות

חברת האשראי הגדולה באוסטרליה, GE Money, הגיעה להסכם חסר תקדים עם וועדת הביטחונות וההשקעות האוסטרלית, לפיו תפצה 2,000 מלקוחותיה לכל הפחות, עקב שימושם של נציגי המכירות וגובי החובות מטעמה בטקטיקות פוגעניות ובלתי-הולמות. נציגי החברה מואשמים כי "הפגיזו" את בעלי החוב שאיחרו בתשלומיהם באינספור מכתבים ושיחות טלפון בשעות בלתי מקובלות, ואף הטרידו את קרוביהם, חבריהם ומעסיקיהם של בעלי החוב בביתם ובמקומות העבודה שלהם. בין השאר, נהגו גובי החברה לאיים על לקוחותיה בעיקול מכוניותיהם או רכושם, ללא כל יסוד או בסיס חוקי.

 

מעל 1,000 דולר ללקוח

במקרי ההטרדה החמורים ביותר, תיאלץ חברת האשראי לשלם ללקוחותיה מעל ל-1,000 דולרים לאדם, על מנת לפצותם על הסבל שנגרם להם כתוצאה מגביית החובות הפולשנית. בנוסף, ננזפה החברה בגין טכניקות המכירה בה עשתה שימוש על מנת לשדל לקוחות פוטנציאליים לרכוש ביטוח חיים, גם במקרים בהם לא היה להם צורך בביטוח שכזה. זו הפעם השנייה בה נקראת GE לסדר בעקבות טכניקות המכירה והגבייה בהן נקטה. בפעם זו תיאלץ החברה אף לממן מכיסה סמינרים וקורסים במכירה הוגנת, לעובדי סניפיה שברחבי היבשת.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור