חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

חשד לשחיתות - עכשיו גם בויקטוריה


עדכון אחרון : 7.7.08
 

תחקיר עיתונאי מגלה כי 75 אחוזים מן התורמים למפלגת הלייבור, השלטת במדינת ויקטוריה שבאוסטרליה, הינן חברות החתומות על חוזים ממשלתיים, או חברות שבידן אינטרסים לחוזים שכאלה, התלויים באישור הממשל המקומי.

התורמים העיקריים - קבלנים, בתי-הימורים ותעשיית האלכוהול

תחקיר שערך העיתון האוסטרלי The Age מגלה כי, בין השנים 2006-7, היו שלושת-רבעי מן התורמים למפלגת הלייבור בויקטוריה, האחראית על הממשל המקומי, קבלני פיתוח ותשתיות, גורמים בתעשיית ההימורים והאלכוהול, וגופים נוספים החתומים על חוזים ממשלתיים, או כאלה ששאפו לזכות במכרזים ממשלתיים אחרים. בנוסף, מגלה התחקיר, היו מחצית מן התורמים מעורבים באופן כזה או אחר בהקמת תשתיות או פרויקטי בניה, ובכלל זה חברות הרכבות והחשמליות שבמלבורן וסביב לה, וחברות אחרות העוסקות בנושאי תחבורה ותעבורה – נתונים דומים לאלה אותם פרסמה המפלגה הירוקה בניו-סאות' ווילס, שהאשימה בפומבי את שר הבניה והתשתיות בשחיתות.

 

אין הוכחות, יש הנחות

לטענת התחקיר, על אף שאין בידי העיתונאים הוכחה כי התורמים זכו לתיעדוף ממשלתי כזה או אחר, הרי שאין צל של ספק כי התורמים שבנדון האמינו ועודם מאמינים כי תרומות כגון אלו מזכות אותם ביחס שכזה. על-פי החוק באוסטרליה, אין החברות התורמות מחוייבות לדווח על התרומה לוועדת הבחירות הממשלתית, למעט במקרים בהם עולה התרומה על 10,500 דולרים. אך נציגי מפלגת הלייבור, כמו גם נציגי המפלגה הליברלית האופוזיציונית, עודם מסרבים בתוקף לתמוך בחקיקה שתחייב את התורמים בדיווח על תרומות שגובהן למעלה מ-1,000 דולרים.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור