חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

הממשלה והקבלנים עושים בדק-בית


עדכון אחרון : 11.7.08

 


קבלני פיתוח ובניה ברחבי אוסטרליה, המואשמים בחודשים האחרונים במתן תרומות פוליטיות בכוונה להשפיע על אישור הממשלה לפרויקטים בבעלותם, מבטיחים לציבור כי יבחנו מחדש את מדיניותם העסקית. וממשלות המדינות השונות באוסטרליה, המואשמות בשחיתות ובקבלת שוחד, מבטיחות לעשות בדק-בית פנימי בנושא התרומות מגורמים עסקיים, אך מסרבות לחדול מלקבלן.

 

נשבעים לא לתרום ולו סנט אחד

רבים מקבלני הפיתוח והבניה הגדולים ברחבי היבשת, שהתגלו בחודשים האחרונים כמי שמעבירים תרומות בסך מיליוני דולרים למפלגת הלייבור במטרה לזכות באישורים ממשלתיים לפרויקטים בבעלותם, מתחייבים כעת שלא לתרום עוד ולו סנט אחד למטרות פוליטיות. חלק מן הקבלנים אף הביעו את תמיכתם בחקיקה שתאסור על העברת תרומות כגון אלו לגורמים מפלגתיים או פוליטיים באופן מוחלט, על מנת לנסות ולהציל את שמם הטוב ופניהם בציבור, ואף על מנת למנוע ירידה בערך מניות החברות, עקב אובדן האימון הציבורי בהן ובשמן.

 

הממשלה חלוקה בנושא

גורמים שונים בממשלה תומכים אף הם באיסור על תרומות פוליטיות מגורמים עסקיים, ומודים באי-תקינות החקיקה הקיימת. המפלגה הירוקה, החברה בקואליציה, קוראת לאיסור מוחלט על תרומות פוליטיות, ומאשימה שרים בכירים בשחיתות. אך מושל מדינת ויקטוריה, שמפלגתו זוכה לתרומות בסך מיליוני דולרים מגורמים עסקיים מדי שנה בשנה, המשיך והביע את תמיכתו במערכת הקיימת, באומרו כי התרומות העסקיות הינן אופן פעולה פוליטי רשמי ותקין, ולפיכך הינן "בריאות לדמוקרטיה", לדבריו. גורמים ממשלתיים מטעמו המשיכו והכחישו את השפעתן של תרומות-העתק על האישורים המוענקים לפרויקטים בבעלותם של התורמים.
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור