חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | תעודות סל |

העובדים מפוטרים, המנהלים מרוויחים


 

עדכון אחרון : 27.2.09

 


בעוד שענק ההלבשה האוסטרלי Pacific Brands הודיע השבוע על פיטוריהם של 1,850 עובדים, גילו דו"חות הכספים השנתיים כי החברה העלתה השנה את משכורתם של בכיריה – בסכומים שהגיעו לעיתים לכדי 170 אחוזים. גם מנכ"ל "טלסטרה" הפורש, ע"פ הדיווחים, גרף לכיסו חבילת פרישה בשווי כ-30 מיליון דולרים.

 

העובדים מפוטרים – והמנהלים מרוויחים

ענק ההלבשה האוסטרלי Pacific Brands, שברשותו רשת חנויות האופנה "בונד'ס" (Bonds), הודיע ביום ד' האחרון על פיטוריהם של 1,850 מעובדי החברה. המשרות שיבוטלו באופן זה, הודיע דובר החברה, יועברו למיקור-חוץ בחו"ל במהלך השנה הקרובה. אך במקביל, מגלים דו"חות החברה השנתיים המפורסמים בימים אלה, זכו מנהלי החברה הבכירים להעלאות מרחיקות לכת בשכרם, כשבראשם מנכ"לית Pac Brands, סו מורפט (Morphet), ששכרה עלה מ-685,775 דולרים בשנת הכספים שחלפה, לכדי 1.86 מיליון בשנה הנוכחית - ובסה"כ עליה בת כ-170 אחוזים. גם מנכ"ל טלסטרה הפורש, סול טרוחיליו, זכה ע"פ דיווחים לחבילת פרישה שערכה כ-30 מיליון דולרים, זאת למרות שבעת כהונתו פוטרו רבים מעובדי החברה.

 

גל של זעם ציבורי

קיתונות של זעם הורעפו מאז הגילוי על ראשיהם של קברניטי החברה, כשבראשם מספר פרשנים העוסקים בניתוח שוק המניות. אלה הגיבו לדברים באומרם כי "בלתי-אפשרי להצדיק העלאות שכר כגון אלו. מחיר המניה צנח בכ-90 אחוזים, והרווחים מהן צומצמו – כך שבעלי המניות נמחקים כליל. כעת פוטרו כמעט 2,000 עובדים, כך שהמרוויחים היחידים נותרו חברי ההנהלה". דובר המחלקה הממשלתית לחקיקה עסקית התראיין אף הוא בתגובה לדברים, באומרו כי "הממשלה מודאגת ביותר ממגמות מתפתחות הנוגעות לתגמול מנהלים, ובוחנת את העניין בצמידות". גם ראש הגוף האחראי על איגודי עובדי החברות האוסטרלים (ACTU) הגיב בחריפות לגילוי, בכנותו את חבילות השכר להן זכו מורפט וטרוחיליו "מגונות" ו-"פושעות". לדבריו, אין אוסטרליה זקוקה כעת למנהלים כגון אלה, אלה לאותם בכירים המהווים דוגמא אישית, ומוכנים לשאת בעול המשבר הכלכלי העולמי לצד עובדיהם, ואזרחי היבשת כולה.

 
אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס