��������
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

המומחה מזהיר מפני קיצוצי המס

עדכון אחרון : 8.10.07

 


נשיא האונ' הטכנולוגית של סידני ופרופסור לכלכלה לשעבר מזהיר מפני הקיצוצים התכופים במס אותם מאשרת הממשלה חדשות לבקרים. לדבריו, תורמים אלה משמעותית לעוניים של הסטודנטים ולמחסור החמור באנשי מקצוע מוסמכים.

 

על חשבון הסטודנטים

פרופ' רוס מילבורן (Ross Milbourne), נשיא האוניברסיטה הטכנולוגית של סידני ופרופ' לשעבר לכלכלה, פנה אל תושבי אוסטרליה מעל דפי העיתון Sydney Morning Herald כשהוא מפציר בהם לפקוח את עיניהם למציאות הכלכלית המשתמעת מן הקיצוצים התכופים במס עליהם מכריזה הממשלה חדשות לבקרים, במטרה לזכות בקולות נוספים. לדבריו, באים אלה על חשבונם של הסטודנטים מעוטי היכולת, המהווים את מרבית האוכלוסייה החיה מתחת לקו העוני באוסטרליה כיום. לדבריו של הפרופסור מדורגת אוסטרליה במקום הלפני-האחרון ברשימת המדינות המפותחות כלכלית, בכל הנוגע לגובה אחוזי המיסוי הנהוגים בה - אך גם במקום הלפני-אחרון ברשימת המדינות המפותחות כלכלית בכל הנוגע להשקעתה במשאבי האנוש.

 

קיצוצים בלתי-מוסריים

לדבריו, מהווים הקיצוצים במס הטבה בלתי-מוסרית אותה מעניקים בני הדורות הקודמים, שזכו להשכלת חינם, לעצמם, במטרה לשפר עוד יותר את מצבם בטרם פרישתם או לאחריה. לדבריו, גורמים הקיצוצים המוגזמים להגדלת הנטל על האוניברסיטאות, הנאלצות להנמיך משמעותית את יחס המורים ונציגי הצוות האקדמי פר-תלמיד, ואף להעלות משמעותית את דמי הלימוד. בנוסף, לכודים הסטודנטים לדבריו בין שכר דיור הולך וגואה בערים הגדולות ושעות עבודה מוגבלות בשל לימודיהם, עובדה הגומרת לסטודנטים רבים יותר לנשור ממסלולי הלימודים מידי שנה. כל סטודנט שנושר מלימודיו או אינו נרשם אליהם בשל קשיים כלכליים הולכים וגוברים תורם במו ידיו למחסור החמור באנשי מקצוע אותו חווה אוסטרליה בשנים האחרונות.


תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום


אל אוסטרליה -אודות -רשימת כותבים - -פורום -פורקס -דימיון מודרך -ביטוח רכב -ביטוח חובה