חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | תעודות סל |

הנהלת ביה"ח שיקרה לשר-הבריאות


 

עדכון אחרון : 19.3.09

 


הנהלת ביה"ח המלכותי לנשים שבמלבורן הודתה בפני ממשלת ויקטוריה, שבדרום-מזרח אוסטרליה, כי סיפקה נתונים שקריים למשרד הבריאות – כך מגלים עיתוני הבוקר. שר הבריאות מסר כי נציגי ההנהלה זומנו למשרדו, לצורך בירור מיידי.

 

ההודאה – ימים ספורים לאחר ההכחשה

ימים ספורים בלבד לאחר ששר הבריאות של ויקטוריה, דניאל אנדרוס, התראיין באומרו כי אינו מודע לכל ראיות המצביעות על זיוף רשימות ההמתנה לניתוחים – התגלה כי ביה"ח המלכותי לנשים שבמלבורן (Royal Women’s Hospital) הודה בזיוף הנתונים כבר לפני כחודש ימים. הבוקר התראיין שר הבריאות באומרו, כי הנתונים הוכחו כשקריים מעל לכל ספק סביר, וזימן את נציגי ההנהלה למשרדו הבוקר, לצורך בירור מיידי. בין השאר, מסר משרד הבריאות, נרשמו הפניות מזויפות בעבור חולים שמעולם לא הופנו למרפאה כלשהי, על מנת להסירם מרשימת הממתינים לניתוח. בנוסף, נרשמו חולים רבים כמאושפזים במחלקותיהם, בשעה שאלה האחרונים עודם ממתינים לאשפוזם במסדרונות בית-החולים, בחדרי ההמתנה, ועל מיטות ניידות.

 

משקרים כדי להימנע מקנסות

החשד הוא כי הנהלת ביה"ח זייפה את נתוני רשימת ההמתנה לניתוחים אותם הגישה למשרד הבריאות, על מנת להימנע מן הקנסות שיוטלו על בית-החולים בשל אי-העמידה ביעדי הממשלה. בנוסף, צפוי היה ביה"ח לזכות במימון נוסף בשל הצלחתו לעמוד באותם היעדים – מימון אשר הוקפא עד לתום הבירור בעניינו. ואילו מומחה המחשבים שעבר על הדו"ח המדובר העריך, כי כארבעים אחוזים מבתי-החולים הנסקרים נוהגים באופן דומה, אך טרם נתפסו בקלקלתם. אין זו הפעם הראשונה בה מואשמים בתי-החולים ומשרד הבריאות ב"פיברוק" נתונים - בניו-סאות' ווילס הואשם משרד הבריאות לפני כשנה בהעסקת נציגי צוותים רפואיים, שתפקידם היה לערוך "באופן יצירתי" את דו"חות היעילות של בתי-החולים בטרם הגשתם לממשלה הפדרלית לצורך ביקורת והערכה.

 
אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס