חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

הפילה תינוק לבדה, בשירותי ביה"ח


עדכון אחרון : 27.9.07

 


אם בהריון שהובהלה לביה"ח בסידני נאלצה להמתין מעל לשעתיים בחדר המיון ללא כל יחס, עקב העומס ששרר במקום. כשחשה לפתע בכאב חד מיהרה האם לשירותים, שם הפילה את תינוקה לבדה.

 

הצרחות הזעיקו את הבעל

יאנה הורסקה, 32, הובהלה לביה"ח Royal North Shore שבסידני, כשהיא סובלת מכאבים חדים בבטנה וחוששת להריונה בן 14 השבועות. אך צוות חדר המיון העמוס הורה לה לשבת ולהמתין במשך שעתיים רצופות, ללא כל התייחסות וללא שניתנו לה אף משככי כאבים. בעלה של הורסקה התלונן מספר פעמים בפני הצוות, אך אלה הורו אף לו לשבת ולהמתין. האם, שכאביה הלכו והחמירו, רכנה ארצה והתפתלה מכאבים, בטרם זינקה ומיהרה אל בית-השימוש. צרחותיה הזעיקו את בעלה, שגילה אותה ישובה על הרצפה כשדם בין רגליה ועובר שעודו חי אחוז בידיה. בעלה של הורסקה האשים את צוות ביה"ח בהיעדר כל טיפול או יחס לרעייתו. לטענתו, זכתה רעייתו, שהיגרה לאוסטרליה מסלובקיה, ליחס מקצועי ותומך פי כמה בבתי-החולים בארץ מוצאה, הסובלת מעוני. "סלובקיה היא מקום עני יחסית, מדינה פוסט-קומוניסטית, ושם זה לא היה קורה לעולם. מערכת הבריאות שלהם מותירה את שלנו הרחק מאחור", צוטט באומרו.

 

לא הפעם הראשונה

אישה נוספת ששמעה את סיפורה של הורסקה בתוכנית רדיו משודרת התקשרה לתחנה ואמרה כי "דמה קפא" למשמע הדברים, מאחר והיא עצמה עברה את אותה החוויה בדיוק, משהפילה את תינוקה באותו חדר שירותים ובאותו חדר מיון עמוס ממש, בשלהי שנת 2005. "גם אני צרחתי, אך אותי איש לא שמע, ונאלצתי לחלץ את העובר מגופי בכוחות עצמי", אמרה המאזינה. שתי נשים נוספות דיווחו אף הן על מקרי חוסר יחס וטיפול בביה"ח – האחת ננטשה בחדר בדיקות למשך 9.5 שעות מאחר והרופא המטפל כשל מלהעביר את פרטיה לצוות הרפואי. אישה אחרת זכתה לבדיקת אולטרה-סאונד גסה וכואבת מידיה של טכנאית ממורמרת ועייפה "שרק דיברה על כמה שהיא רוצה ללכת הביתה, לחבר שלה", לדברי המאזינה. האישה מאמינה כי ייתכן והטכנאית גרמה להפלת תינוקה, בשל תנועותיה הגסות, החפוזות וחסרות האכפתיות.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור