חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

בת ה-91 "אושפזה" במחסן ביה"ח


עדכון אחרון : 10.10.07

 


באותו היום ממש בו ביקרה שרת הבריאות בבית-החולים הכושל Royal North Shores שבסידני, עקב הפלתה של אישה בשירותי בית-החולים ללא כל סיוע רפואי, "אשפזו" האחיות קשישה בת 91 במחסן למשך יממה תמימה.

 

מן הפח אל הפחת

בית-החולים Royal North Shores שבסידני, שעלה על המוקד בחודש שעבר בעקבות תלונותיהן של נשים שנאלצו להפיל את תינוקן בשירותי בית-החולים, נמצא שוב במוקדה של סערה תקשורתית. העיתונות היומית דיווחה הבוקר כי, באותו היום ממש בו ביקרה שרת הבריאות של ניו-סאות' ווילס בבית-החולים והבטיחה את מינויו של כוח משימה לטיפול בכשלים החמורים בבתי-החולים שתחת אחריותה, הובילו אחיות את הגב' אדית קינג בת ה-91, סבתא-רבא לנינים, שאושפזה בשל קרישי דם ברגלה, ל"אשפוז" במחסן לציוד רפואי הנמצא בסמוך לעמדת האחיות, שם נותרה במשך 24 שעות תמימות.

 

גרסאות סותרות

דובר משרד הבריאות מסר בתחילה כי הגב' קינג הובלה אל המחסן בטעות, מאחר וחשבה כי מדובר בחדר בו אושפזה. אך בראיון ששודר הבוקר, התעקשה שרת הבריאות ריבה מיגר כי האחיות הן שהחליטו על מקום ה"אשפוז", מאחר ומיטתה של קינג "לא הייתה בטווח ראייתן", לדבריה. יחד עם זאת, סיפרה ביתה של הקשישה, אימה שכבה במרחק סנטימטרים ספורים מכיור קרמיקה, כשעל צווארה לא נתלה כל לחצן מצוקה. היא הוסיפה וסיפרה כי מיטתה הייתה סמוכה לבלוני חמצן ולמגשים עמוסים בציוד רפואי שהיו תלויים מעל ראשה כמעט. בשל מיקומה, נאלצו חברי הצוות להידחק אל מרגלות מיטתה בכל פעם בה עברו בסמוך לה, משך היממה כולה. העיתון Daily Telegraph הוסיף ודיווח כי, ע"פ מקורותיו, ה"אשפוז" במחסן הוא נוהל קבוע ויומי בבית-החולים, וכי חולה נוסף אושפז באותו המקום בדיוק, מיד עם פינויה של הגב' קינג ממנו.
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור