חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

ההתערבות הממשלתית בשטחים כושלת


עדכון אחרון : 26.4.08

 


מושל השטחים הצפוניים של אוסטרליה מזהיר את הממשלה הפדרלית, כי ההתערבות הממשלתית בשטחים הצפוניים עומדת בפני "קשיים משמעותיים". לדברי המושל, יוצרים האיסורים וההגבלות שהוטלו על הקהילות המרוחקות חוסר שקט, עומס יתר על המשטרה, ואינם מניבים תוצאות.

 

הפקעת השליטה באבוריג'ינים נכשלת

מושל השטחים הצפוניים, פול הנדרסון (Paul Henderson), התריע בפני השרה הפדרלית לענייני אבוריג'ינים, ג'ני מקלין, כי ההתערבות הממשלתית בשטחים שתחת אחריותו נתונה תחת משבר. במסגרת ההתערבות, הוטלו הגבלות חמורות על אלכוהול, הימורים ופורנוגרפיה בקהילות האבוריג'יניות המרוחקות שבשטחים הצפוניים – זאת במטרה לעצור את גל ההתעללות וההתעללות המינית בילדים עליו התריע דו"ח ממלכתי שפורסם בשלהי השנה שעברה. אך לדבריו של הנדרסון, נכשלת ההתערבות כשלון חרוץ, הן במטרותיה המוצהרות והן בתופעות הלוואי להן היא גורמת. הוא קרא לממשלה הפדרלית להיערך מחדש אם ברצונה להמשיך וליישם את תוכנית ההתערבות הקיצונית, שזכתה בשעתו לתמיכה מן הקואליציה והאופוזיציה גם יחד.

 

נוטשים את העיירות, עוברים לעיר

לטענתו של הנדרסון, נוטשים רבים מן האבוריג'ינים את הקהילות המרוחקות ועוברים להתגורר באליס ספרינגס (Alice Springs) שבמרכז היבשת, בה ניתן בנקל להחליף את כרטיסי המזון והמצרכים אותם מחלקת הממשלה באלכוהול או בכסף מזומן – ומביאים לעלייה ברמת הפשיעה ולעומס יתר על המשטרה המקומית. העסקים הקטנים, החנויות וספקי השירות המקומיים שבעיירות הקטנות סובלים אף הם, לדברי המושל, מאחר וכרטיסי המזון מעודדים את תושבי העיירות לרכוש את המצרכים ברשתות המרכול הגדולות. בנוסף, דיווח, ממשיכים התושבים לשתות אלכוהול בפומבי למרות האיסור על מכירתו. רמת הפשיעה בקהילות המרוחקות, אף היא, עלתה מאז תחילת מבצע ההתערבות, בניגוד לתחזיות, ולמרות העליה החדה בכוחות המשטרה שהוזרמו לשטחים הצפוניים במסגרת המבצע.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור