חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

לא ייאסר הפרסום המיני לילדים


עדכון אחרון : 27.6.08
 

וועדה פרלמנטרית מיוחדת שמינתה ממשלת אוסטרליה מצאה אמת בהאשמות לפיהן ממלאים כלי התקשורת תפקיד מרכזי בחשיפת ילדים ובני-נוער לפרסומות הרוויות בהקשרים מיניים. יחד עם זאת, כשלה הוועדה מלהמליץ על חקיקה שתמנע פרסומים כגון אלה בעתיד.

 

כלי התקשורת אשמים בפרסום בלתי-הולם

הוועדה הפרלמנטרית המיוחדת אותה מינתה ממשלת אוסטרליה לחקר ההאשמות בדבר הפרסום בכלי התקשורת לילדים ובני-נוער, במסגרתו נחשפים אלה להקשרים מיניים הרבה לפני הגיעם לגיל המותר בקיום יחסי מין על-פי חוק. בין השאר, אישרה הוועדה, מפרסמים ירחונים לנערות בגילאי 12-16 מאמרים ותצלומים רבים הנוגעים למערכות יחסים, לבוש חושפני, ידוענים שונים ומעשיהם, ואף תורמים משמעותית לתדמית הסטריאוטיפית והמיושנת לה זוכות נשים באמצעי התקשורת מזה עידנים.

 

"אתגר תרבותי רב-חשיבות"

דו"ח הוועדה מוסיף ומפרט כי על כלי התקשורת והמפרסמים לבחון מחדש את סיווגי התכנים להם נחשפים ילדים ובני-נוער ברחבי היבשת, ואף הגדירו את תופעת הפרסום המיני לילדים כ"אתגר תרבותי רב-חשיבות" הדורש פעולה קהילתית נרחבת. למרות זאת, ולמורת רוחם של ארגוני ההורים והגנת הילד, סירבה הוועדה בתוקף לנקוט בפעולה תחוקתית לאכיפת המלצותיה, כשהיא מטילה את האחריות לבדיקת התכנים על גופי הפרסום למיניהם. בין השאר נכתב בדו"ח כי "אין להניח כי בשלב כלשהו בהיסטוריה נהנו ילדים ובני-נוער מהגנה מוחלטת בפני תכנים פוגעניים ובלתי-הולמים". נציגי ארגוני ההורים, שהביאו לייסוד הוועדה, התבטאו באומרם כי זו כשלה מלמלא את תפקידה ולהגן על הילדים והמתבגרים מפני חשיפה בלתי-הולמת ומוקדמת לגילם.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור