חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

עובד צדקה אוסטרלי נרצח באפריקה


עדכון אחרון : 3.7.08
 

עובד צדקה בן 36, ששהה בטנזניה שבאפריקה, שם סייע בבניית כפר מוגן ו"ירוק" לילדים נרצח במהלך שוד אמש, כשהוא מותיר אחריו את שני ילדיו בני-העשרה המומים – אך גאים באביהם, אותו תיארו כ"גיבור אמיתי".

 

"משיכה מוזרה למצבים לא-נוחים"

דארן סטראטי (Darren Stratti) בן ה-36 (בתמונה משמאל) העיד על עצמו בעמוד הבית שלו כי הוא "בעל משיכה מוזרה למצבים לא-נוחים. אני לא בטוח אם מדובר במחלה, אבל הנטיה הזו מסייעת לי 'לקפוץ ראש', ללא פחד, ולנסות כל דבר". בשל אותה נטיה, ובשל אמונתו לפיה "דברים רעים קורים לאנשים טובים שאינם עושים דבר", הוא בילה את 18 החודשים האחרונים בחייו בטנזניה, שבאפריקה, כשהוא מסייע לבניית כפר הילדים המוגן "היום-מחר", שנבנה בטכנולוגיות סביבתיות מתקדמות, ואמור להוות דוגמא עולמית לפרויקטים דומים עם סיומו.

 

נרצח במהלך שוד

אך אמש נרצח סטראטי, בשעה שניסה להגן על חבריו לפרויקט הבניה מפני שודדים חמושים, באזור שלא ידע עד כה פשע – כך מוסרת סוכנות הסעד שבשירותה עבד, ארגון הצדקה "אוכל, מזון מחסה" (FoodWaterShelter). דוברת הסוכנות הוסיפה ומסרה כי תושבי הכפר, שסטראטי היה אחד מעובדי הסעד האהובים עליהם, עודם בהלם מוחלט. שני ילדיו של סטראטי מרעייתו הקודמת, המתגוררים באוסטרליה ושבו לפני מספר שבועות מביקור בן ארבעה חודשים אצל אביהם, העלו את הספדיהם לעמוד הבית של סטראטי, כשלדבריהם "איש לא יוכל להגיד כי הצליח לבצע את הדברים אותם ביצעת...אתה גיבור אמיתי, ותמיד תהיה. לעולם לא נשכח אותך".
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור