חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

המפגינים איימו בפלישה לבית המושל


עדכון אחרון : 24.7.08

 


רעייתו של מושל ויקטוריה שבאוסטרליה, ג'ון ברמבי, התראיינה אתמול בבקשה ממפגינים זועמים שאיימו להגיע לחוותו של המושל לחזור בהם מתוכניתם. "זכותי ליהנות בשלווה מרכושי", הפצירה רעיית המושל במכתב שהוקרא לעיתונאים.

 

המפגינים איימו להגיע לחווה

חוואים הזועמים על הנחת צינור מים ממשלתי בשטחם הפרטי איימו אתמול להגיע ולהפגין בסמוך לחווה בה מתגורר מושל ויקטוריה, ג'ון ברמבי, וגרמו לרעייתו של המושל להדיר שינה מעיניה ולהחריד מרבצן את הכבשים שברשותה, אותן העבירה ממקומן על מנת להגן עליהן מהפרעה או התעללות. השניים (בתמונה משמאל, בגבם) מחו על האיום, ובת-זוגו של ברמבי, רוזמרי מק'קנזי, כתבה מכתב אותו הקריא המושל לעיתונאים, בו ביקשה מהם לחזור בהם מתוכניתם, כשהיא טוענת כי "זכותי ליהנות בשלווה מרכושי". ברמבי כינה את האיומים בפלישה לשטחו "טקטיקת עולם-שלישי", והתראיין באומרו כי איום שכזה משמעותו כי "מעתה יוכלו מרחביהם האישיים של הפוליטיקאים ובני-משפחותיהם להיות מופרעים בדרכים שונות".

 

המשטרה איימה והחוואים נסוגו

משטרת ויקטוריה איימה על המפגינים כי ייעצרו בגין השגת גבול באם יממשו את איומם ויגיעו לחוות המושל, ואלה נסוגו בהם מן האיום. אך נציגיהם התראיינו באומרם כי "למרות זאת, עכשיו יודע המושל כיצד מרגישים איכרים ובני משפחותיהם, בשעה בה מופיעים נציגי ממשלה על רכושם ועושים בו כשלהם". טוני מרפי, מגדל כבשים מן השטחים המרוחקים של ויקטוריה, התראיין באומרו כי רצה להמשיך ולממש את האיום לבדו, ולעצור את ברמבי מעצר אזרחי. לדבריו, "הוא גונב מים מתושבי ויקטוריה, פשוטו כמשמעו". נציגי האופוזיציה, התומכים במאבקם של האיכרים, לעומת זאת, הביעו אף הם את מורת רוחם מן האיום. לדבריהם, "משפחות הפוליטיקאים ורכושם הינם מחוץ למשחק".

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור