חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

ראש-העיר רוצה נשים מכוערות


עדכון אחרון : 19.8.08

 


ראש-העיר של עיירת כורים מרוחקת באוסטרליה התראיין בקוראו לנשים בודדות, אותן הגדיר כ"ברווזונים מכוערים", לעבור להתגורר בעיירה שבראשה הוא עומד. אך תושבים רבים הביעו התנגדות חריפה לדבריו של ראש-העיר, אותם הגדירו כדוחים ופוגעים.

 

"נשים לא מושכות מסתובבות עם חיוך"

ראש-העיר של עיירת הכורים מאונט אייסה (Mount Isa), שבצפון-מערב מדינת קווינסלנד, התראיין לעיתון מקומי בקוראו לנשים מכוערות ברחבי אוסטרליה כולה לעבור להתגורר בעיירתו, המונה כעת חמישה גברים על כל אישה אחת. "לעיתים קרובות תוכלו לראות בחורה שאינה מושכת במיוחד מהלכת ברחוב כשחיוך רחב על פניה. בין אם היא מהרהרת במשהו שאירע כבר, או בהמתנה לערב הבא, ישנה מידה של שמחה", התראיין ראש-העיר, ג'ון מולוני (Molony - בתמונה משמאל) באומרו. עוד הוסיף ראש-העיר והתבטא באומרו כי "על נשים אחרות, במקומות שונים באוסטרליה, לשים את פעמיהן למאונט אייסה, שם ממתין להן האושר. היופי הוא רק על פני השטח. האם אין בנמצא סיפור אגדה המספר על ברווזון מכוער, המתפתח והופך להיות ברבור יפה-תואר?"

 

דברי ראש-העיר גרמו לסערה ציבורית

ראש-העיר סירב להתנצל על דבריו, ומסר לכתבים כי הוא "מציג את הדברים כפי שהם", בעיר עמוסה לעייפה בגברים, השוכנת מעל אחד מן המכרות התת-קרקעיים הגדולים בעולם. אך חברי מועצת העיר, כמו גם נציגי ארגון המסחר המקומי, מסרו כי הוצפו בשיחות טלפון זועמות, מגברים ומנשים כאחד, שהתלוננו על דבריו של נציגם הנבחר. נציגת ארגון מקומי המסייע למשפחות הסובלות מאלימות, התראיינה באומרה כי דבריו של מולוני "מציגים את הנשים כאן כאזרחים סוג ב', ורומזים כי הגברים יסתפקו בכל אישה שתוצע להם. אני מוצאת את זה דוחה למדי", למילותיה.




תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

 

Re:

1

anonimus  

( 2008-10-28 19:08:53 )

בתגובה לאל אוסטרליה

 

הגב להודעה זו

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור