חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

מושל ניו-סאות' ווילס אולץ לפרוש


עדכון אחרון : 4.9.08

 


מושל ניו-סאות' ווילס שבאוסטרליה, מוריס ימה, הודיע הבוקר על פרישתו מתפקידו, כמו גם על פיטוריהם של שרי האוצר והבריאות בממשלתו. ההחלטה התקבלה עקב לחץ הולך וגובר מצד חברי מפלגה ונציגי ציבור, שקראו לפיטוריהם של השלושה, עקב כשלים חמורים בתפקודם.
 

ימה, קוסטה ומיגר הולכים הביתה

מושל ניו-סאות' ווילס, מוריס ימה (בתמונה משמאל), היה צפוי להודיע בשעה 10 הבוקר על פיטוריהם של שר האוצר בממשלתו, מייקל קוסטה, ושרת הבריאות ריבה מיגר. לחץ ציבורי הולך וגובר הביא לפיטוריהם של השניים, אשר כשלים חמורים בתפקודם גרמו למספר שערוריות ציבוריות ומבוכה למושל במהלך החודשים האחרונים. אך בצעד מפתיע, ובעקבות פגישה מקדימה עם נציגי מפלגתו, במהלכה הודיעו לו על החלטת רוב חברי המפלגה להדיחו, הודיע ימה בנוסף על פרישתו מתפקידו, כמו גם על פרישתו של סגנו, ג'ון ווטקינס. מחליפו של ימה, נתן ריס, שהיה גנן ועובד אשפה בעברו, צפוי להיכנס לתפקידו החל מן השבוע הבא.

 

הפרטת החשמל נכשלה, מערכת הבריאות קורסת
ימה וקוסטה עלו על המוקד עקב טיפולם בהצעת החוק הרשמית להפרטת תשתית החשמל בניו-סאות' ווילס, הצעה שנחלה כשלון חרוץ בשבוע שעבר, ולא הגיעה אפילו לכדי הצבעה בפרלמנט. מיגר, לעומתם, איבדה את אהדת הציבור עקב כשלים חוזרים ונשנים במערכת הבריאות ובתי-החולים של ניו-סאות' ווילס, כשלים שלא טופלו במלואם, זאת למרות דו"ח וועדה ממלכתית בנושא. שר האוצר קוסטה זכאי החל מהיום לפנסיה ממשלתית מלאה – עובדה שתאפשר לו לפרוש כליל מן החיים הפוליטיים, באם יחפוץ בכך.תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור