חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  |

העובדים - "קוונטס 'חותכת פינות'"


עדכון אחרון : 10.9.08

 


סקר שנערך בקרב עובדי התחזוקה בחברת התעופה האוסטרלית "קוונטס", מגלה כי מרביתם חוששים לבטיחותם של הנוסעים וצוותי הטיסה הפועלים בשירותה. לטענתם, מקצצים מנהלי החברה בעלויות על חשבון תקינות ובטיחות המטוסים, וגורמים במו ידיהם לתקלות הרבות הפוקדות את מטוסי החברה לאחרונה.

 

מוציאים את התחזוקה מאוסטרליה

סקר שערך איגוד עובדי הייצור האוסטרלי (AMWU) בקרב עובדי התחזוקה בחברת התעופה "קוונטס", מגלה כי מרבית העובדים איבדו את אמונם במנהלי החברה בה הם עובדים, עקב תקלות מסוכנות החוזרות ונשנות במטוסי החברה בעת האחרונה. לדברי העובדים, העבירה הנהלת החברה חלקים נרחבים ממשימות התחזוקה לטיפול מחוץ לגבולות אוסטרליה, על מנת לחסוך בעלויות – כשהם מאלצים את עובדי התחזוקה לבדוק את תקינות הביצוע שוב ושוב עם חזרתם של המטוסים לאוסטרליה, ובמקרים רבים אף לבצע את התחזוקה מחדש במלואה עקב כשלים.

 

"חוששים לבטיחות הנוסעים והצוות"

בנוסף, גילה הסקר כי רק 29 אחוז מן העובדים הביעו את בטחונם בהנהלת החברה, בכל הנוגע להבנתה את נושאי כח האדם והבטיחות הנוגעים לצי מטוסיה. לטענתם, קיצצה הנהלת החברה, שנאלצה לפטר לאחרונה כ-2,000 עובדים, אף בגיוס עובדי התחזוקה המתלמדים, תוכנית שדאגה להכשרתם של טכנאים ומהנדסים צעירים, אשר תקני הבטיחות ונהלי הבדיקה הושרשו בהם עוד מתחילת עבודתם בתחום. כיום, טוענים עובדי החברה, מגויסים כ-100 מתלמדים בשנה, לעומת כ-1,000 בשנים קודמות. רבים מן הנסקרים הביעו את חששם כי הנהלת "קוונטס" חוסכת בעלויות על חשבון בטיחותם של הנוסעים וצוותי הטיסה.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור