חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

המטיף המוסלמי משתלח באוסטרליה


 

עדכון אחרון : 23.1.09

 


מטיף מוסלמי שערורייתי ממלבורן שבאוסטרליה, שהטיף למאמיניו כי אין פסול בהכאת אישה בידי בעלה, וכי על הנשים להתמסר לבעליהן בכל עת בה יחפצו, ספג קיתונות של בוז וזעם בעקבות פרסום דרשתו ברשת האינטרנט. בתגובה לדברים, פרסם אבו-חמזה דרשה נוספת, בה הוא מכנה את האוסטרלים "שתיינים ומהמרים כפייתיים המכורים לזנות".

 

"המפתחות לחיי-נישואין מאושרים"

המטיף המוסלמי אבו-חמזה, המתגורר במלבורן, פרסם זה מכבר דרשה מוקלטת למאמיניו (בתמונה משמאל), אותה כינה "המפתחות לחיי-נישואין מאושרים", בה הוא מאשר לגברים המוסלמים לחבוט בנשותיהם הסוררות "כמוצא אחרון" - אם כי אינו מרשה להם לגרום להן לחבלות או לדימום. בנוסף, טען אבו-חמזה בדרשתו, על הנשים להיענות לדרישתם של הגברים לקיים עימם יחסי מין בכל עת, "ואפילו אם עמדה במטבח והכינה את הלחם, עליה להניח את הכול מידיה, לגשת לחדר-השינה, ולציית להוראתו", למילותיו. הוא הביע תמיהה על מושג האונס בתוך המשפחה, המקובל בחברה המערבית, בהשתוממו – "מדהים, איך יכול אדם לאנוס את אשתו?"

 

מתקפה ציבורית – והשבת אש

הדרשה, שהועלתה לרשת האינטרנט בתקופה האחרונה, העלתה את זעם הציבור האוסטרלי על המטיף, ואף הביאה את ראש-ממשלת אוסטרליה, קוין ראד, לדרוש מאבו-חמזה כי יתנצל על דבריו בפומבי. אך זה האחרון פרסם לאחרונה דרשה מוקלטת נוספת, בה הוא מגנה את אורח החיים האוסטרלי, המסואב לטענתו – "הם חושבים שהאושר יכול להיות מושג באמצעות טמטום החושים, ע"י הליכה לקזינו ובזבוז כל כספך, על מעבר מזונה אחת לאחרת. הם אינם יודעים מה מהותם של החיים, ולכן הם משתכרים, שותים באופן מוגזם...[הם אינם מבינים] מדוע, למרבה הצער, ההתאבדות מרקיעה שחקים, כמו גם המתיחות והדיכאון", מילותיו של המטיף. אין זו הפעם הראשונה בה עולה מטיף מוסלמי לכותרות בגין דרשותיו השערורייתיות - בשנתיים האחרונות התפרסמו מספר מקרים דומים, כשהמפורסם שבהם, המופתי האוסטרלי לשעבר שיח טאג' אל-דין אל-חילאלי, הודח מתפקידו בשנת 2007.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

 

Re: המטיף המוסלמי משתלח באוסטרליה מאת:

2

zmagen  

( 2009-01-26 00:22:24 )

בתגובה לאל אוסטרליה

הודעה נוספת שהופיעה במקום זה נמחקה. לפרטים נא לפנות למערכת האתר.

 

הגב להודעה זו

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור