חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

גל חום קיצוני מכה בדרום היבשת

רן פורת


 

עדכון אחרון : 2.2.09

 


 

שיא חום בן 100 שנה

גם תושבי מדינת ויקטוריה כורעים תחת שיאי עומס חום של מעל 100 שנה. כמו באדלייד, במלבורן הגיעה הכספית במד החום למעל 45 מעלות. התחזית מצביעה על המשך החום הכבד גם בשבוע הקרוב, הגם שהוא צפוי לרדת בכ-10 מעלות בממוצע. התושבים ספונים בבתיהם או מתרכזים במקומות ממוזגים בניסיון לקרר עצמם במעט. אך בבתי החולים מדווחים על עליה דרמטית של אלפי אחוזים בטיפול בפציעות הקשורות בחום ובכוויות בדרגות שונות.

 

פגיעה קשה בשירותי הרכבות

חברת הרכבות Connex נאלצה לבטל באחד הימים השבוע 200 רכבות באזור מלבורן והסביבה. מאות אלפי נוסעים המתינו בחום בלתי נסבל לרכבות שאיחרו או בוטלו בשל שריפות באזורי הספר של העיר, פגעי החום במסילת הרכבת ומזגנים שהתקלקלו. החברה ספגה באחרונה קנס כבד של כ-20 מליון דולר אוסטרלי על ביטול רכבות ועיכובי לוח זמנים בשנה החולפת, שגם היא התאפיינה בימים חמים במיוחד. בניסיון לשקם את תדמיתה השלילית בעיני האוסטרלים, ניסו לפתות את הנוסעים לשוב ולהשתמש בתחבורה הציבורית על ידי חלוקת שלגונים לנוסעים, בעוד שרת התחבורה של מדינת ויקטוריה הכריזה על יום נסיעה חינם בכל קוי הרכבת, האוטובוס והרכבות הקלות (Tram).

 

50 מעלות על מגרש הטניס

חברת החשמל נאלצה גם היא ליזום הפסקות חשמל כדי לעמוד בביקוש הגבוה. כ-100,000 תושבים ברחבי המדינה נותרו ללא זרם דווקא ברגעי השיא של החום. רמזורים פסקו מלעבוד בצמתים מרכזיים במלבורן וגרמו לפקקי תנועה וגם לתאונות במספר גבוה. החום הכבד שיבש גם את משחקי אליפות אוסטרליה הפתוחה בטניס שנערכים באצטדיון "רוד ליבר". בחלק מן המקרים על המגרש נמדדו 50 מעלות יותר מה שהביא לפרישת חלק מהמשתתפים במהלך המשחק, שפשוט התמוטטו מתשישות.

 

החרקים חוגגים

רוב השנה מלבורן מתאפיינת במזג אויר היכול להשתנות בתוך שעות בודדות והיא מכונה "עיר של 4 עונות ביום אחד". אך החום היכה הפעם בעיר בצורה קשה במיוחד, וחזות העיר נפגעת אף היא. הגבלות השימוש במים התקפות ברחבי המדינה מזה מספר חודשים אינן מאפשרות כמעט השקיה של הגינות והפארקים היפים והרבים המפוזרים בפרברי העיר. צהוב הפך לצבע השלט בדשאים. היחידים שחוגגים את מזג האויר הקשה הם כנראה החרקים הייחודיים של אוסטרליה הנפוצים גם בערים, כמו עכבישי הענק וחיפושיות צבעונית גדולות, שאוהבים תנאי חום.

 

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור