חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | תעודות סל |

גוברת המתיחות בין יהודים למוסלמים

רן פורת


 

 
השלכות מבצע "עופרת יצוקה"
בהמשך לדבריו של ראש הליגה נגד השמצה, אייב פוקסמן, לפיהם מבצע 'עופרת יצוקה' הביא את האנטישמיות נגד ישראל לשיא חדש, גם באוסטרליה ניכר באחרונה מתח רב בין מאות אלפי היהודים והמוסלמים במדינה סביב נושא עזה.

העיתונות האוסטרלית מדווחת כי המוסלמים תושבי המדינה זועמים על מה שהם מגדירים כיחס חד-צדדי לטובת ישראל של השלטונות. זאת, בתגובה לדברי ממלאת מקום ראש הממשלה, ג'וליה גיליארד, לפיה התקפות ישראל על עזה בימים האחרונים הם תגובה להפרת הפסקת האש על ידי החמאס. ראש המועצה המוסלמית של מדינת ויקטוריה, רמזי אלסיאד, טען כי מבחינת המוסלמים דברי גיליארד הם שווי ערך לקביעה ש"חיי יהודי אחד שווים חיי 100 פלסטינים".

 
"שואה נוספת"
בימים האחרונים התפתח עימות חריף בין ראשי הארגונים היהודיים והמנהיגות המוסלמית באוסטרליה על רקע הצהרתו של ראש הפדרציה של המועצות האסלאמיות במדינה, איקבל פאטל, כי צאצאי השואה מבצעים "זוועות גרועות בהרבה" בעזה. אליהם מצטרפים דברי המופתי לשעבר של אוסטרליה, טאג' אלדין אלהילאלי, לפיהם "המתרחש בעזה הוא בגדר שואה נוספת". נשיא המועצה היהודית, רוברט גוט, הצדיק את תגובת אוסטרליה ופעילות ישראל בעזה, וקבע כי הקהילה היהודית לא תוכל לנהל מגעים עם הארגונים המוסלמים אם אלו לא יתנערו מדברי פאטל. בתגובה, הביע פאטל נכונות לפגוש את גוט, אך הבהיר כי הזעם בצד המוסלמי הגיע לשיא חדש, שכמוהו לא היה בעבר אפילו לא בזמן מלחמת לבנון האחרונה. בליגה נגד השמצה מביעים חשש כי פאטל והמופתי מייצגים נכונה את השקפתם של המוסלמים על הקבלה בין שואת היהודים למצב בעזה.
 
המתיחות מורגשת גם ברחוב
גם בקרב כ-10,000 הישראלים באוסטרליה, החיים בעיקר במלבורן ובסידני, ניכרת רגישות וזהירות יתר במגע עם מוסלמים. הודעת דואר אלקטרוני שנשלחה באחרונה מגורם יהודי במלבורן עוררה סערה, כאשר בעלי מסעדה ידועה שאותה פוקדים ישראלים רבים, ממוצא לבנוני, הואשמו על ידי עובדת לשעבר בהערות אנטישמיות. הסיפור התפשט כאש בשדה קוצים בקרב הישראלים, עד שהוכחש נמרצות על ידי בעלי המקום, שנתמך אף ביהודי בעל עסק שכן. כותב שורות אלו בעצמו נאלץ לחמוק ברגע האחרון מעסק במלבורן, כאשר הבעלים, גם הוא לבנוני, שלא חשד שעומד לפניו ישראלי, החל להשמיץ את ישראל על התקיפה בעזה ומלחמת לבנון.תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

 

ההודעה הוסרה

5

zmagen  

( 2009-02-10 22:17:08 )

בתגובה לאל אוסטרליה

הודעה נוספת שהופיעה במקום זה הוסרה.

לפרטים נא לפנות למערכת האתר.

 

הגב להודעה זו

 

Could you help me in my question....

6

goownTedo  

( 2010-06-29 17:37:40 )

בתגובה לאל אוסטרליה

How I can write PM to other users? Thanx

 

הגב להודעה זו

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס