חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

המורים דורשים הגנה מפני ההורים


עדכון אחרון : ראשון, 10.6.07  


מנהלי בתי-הספר במדינת ויקטוריה הדרומית שבאוסטרליה דורשים מן הממשלה לחוקק חוקים שיגנו על המורים מפני הורים מאיימים ואלימים. מורים רבים מדווחים על התקפות גופניות כגון בעיטות, חניקה ויריקה, ואף על איומים במוות מצידם של הורים.

רכבו של המורה נחרט במברג

יו"ר איגוד מנהלי בתי-הספר של ויקטוריה, פרד אקרמן (Ackerman), המייצג מעל ל-1,200 מנהלים ומנהלות בתי-ספר, מסר כי מורים רבים אינם מרגישים בטוחים בסביבת הלימוד, לאחר שחלקם ספגו 'ראסיות' (מהלומות ראש) מהורים, ונזקים נגרמו לרכביהם, שנחרטו במברג. הורים אחרים פרצו אל כיתות הלימוד על מנת להתעמת עם תלמיד שהציק לילדם, ואז תקפו באלימות את המורה משהעז לנסות ולהפריד בינם.

 

מנהלות ספגו אגרוף בפרצוף

מספר ממנהלות בתי-הספר הוכו באגרוף בפניהן בידי הורים זועמים, בעוד שהורים אחרים איימו עליהן במוות באם "יציקו" לילד כזה או אחר. יו"ר ארגון המנהלים הוסיף ומסר כי הורים שיכורים או מסוממים מופיעים לעיתים בחצר בית-הספר בשעת אסיפת הבוקר של התלמידים כשהם צועקים ומקללים.

 

לא יתוקצב כל טיפול בתופעה

דוברת הממשלה דחתה את הצורך בחקיקה שתגן על המורים, למרות דיווחו של ארגון המנהלים, לפיו הוצאו כבר מספר צוי מניעה כנגד הורים אלימים בחודשים האחרונים, וכי מספרים הולכים וגואים של מורים ומנהלים נאלצים לצאת לחופשות בשל בעיות הקשורות במתח שפקד אותם לאחר התמודדות עם הורים זועמים. הממשלה מנסה, לטענתה, לספק למורים אימון וכלים שיאפשרו להם לנטרל מצבים שעשויים להפוך אלימים, אך ארגון המנהלים דורש תקצוב עובדים סוציאליים שיוצבו בבתי-הספר לטיפול בהורים בעיתיים.

 

ההורים "מגנים על הילדים"

איליין קרוול (Crowle), נשיאת ארגון ההורים של ויקטוריה, מסרה בתגובה לפרסום כי אין מדובר בתופעה נרחבת וכי "כמה הורים אלימים מוציאים להורים שם רע", למילותיה. היא הוסיפה ואמרה כי הורים רבים שילדם סובל מהצקות או התעללות דורשים את התייחסות המורים "בכל מחיר", גם אם הדבר דורש מהם ביקורים יומיים במוסדות החינוך.
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור