חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

ילדים בני שלוש מנוצלים מינית


עדכון אחרון : 16.6.07

 


ילדים אבוריג'ינים בני שלוש ומעלה מנוצלים מינית באופן שגרתי בשטחים הצפוניים של אוסטרליה, מתריעה ועדת בדיקה ממשלתית. דו"ח הועדה מדווח על "נהרות של אלכוהול", סמים ופורנוגרפיה השוטפים את הקהילות האבוריג'יניות, ומזהיר מפני משבר המרחף על ראשם של הילדים ההולכים וגדלים בקרבן.

 

הגברים שיחדו את הילדות בסמים

ועדת בדיקה ממשלתית שמונתה ע"י ממשלת השטחים הצפוניים למטרת הגנה על ילדים ובני נוער אבוריג'ינים מפני התעללות מינית, פרסמה אתמול דו"ח נוקב בן 316 עמודים, שחשף משבר חמור בטיפול בילד בקהילות האבוריג'יניות המרוחקות של צפון אוסטרליה. ממצאי הועדה דיווחו על מסחר פעיל ונפוץ בילדים לצרכי מין ועל התעללות מינית בילדים שהתגלתה בכל אחת מ-45 הקהילות שנבדקו. בין השאר דווח על גברים לבנים הנוהגים לשחד את הילדות האבוריג'יניות לקיום יחסי מין תמורת סמים, ועל ילדים צעירים ששיחקו תפקידים וסצנות מסרטים פורנוגרפיים.

 

הדור הצעיר הולך ומתפורר

הועדה מצאה כי ההתנהגות המינית שנכפתה בעבר בידי החברות האבוריג'יניות והמערביות המסורתיות הולכת וקורסת, ובמקומה שוטפת מתירנות מוחלטת וחסר גבולות את בני הנוער האבוריג'ינים. רבים מהם לא ראו את עצמם עוד ככבולים בידי הדרכים הישנות, ואת העולם העכשווי כנטול כל חוק. משך קיום התופעה גרם למעגל חוזר, בו גודלים קורבנות ההתעללות המינית והופכים למתעללים בבגרותם.

 

הממשלה מעבירה את הכדור

המלצות הועדה כוללות 97 סעיפים, ובכללם צמצום ממכר האלכוהול, היערכות מחודשת של מערכת החינוך כולה, תגבור התמיכה הממשלתית והחמרת חוקי הפורנוגרפיה. ממשלת השטחים הצפוניים מסרה כי תפעל לשנות את המצב, בשיתוף עם הממשלה הפדרלית ונציגי הקהילות האבוריג'יניות. השר לענייני אבוריג'ינים בממשלה הפדרלית, לעומת זאת, מסר כי הגנת הילד הינה באחריות ממשלת השטחים הצפוניים. יחד עם זאת, אמר, "על הממצאים להחליא את כל האוסטרלים באשר הם", והוסיף כי יעשה "כל שהכרחי על מנת לשים קץ להתנהגות נבזית זו", למילותיו.
 
 
     (ילדות אבוריג'יניות - תצלום המחשה)

 




תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור