חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

ארגוני הסעד נגד תוכנית רה"מ


עדכון אחרון : 26.6.07

 


מנהיגים אבוריג'ינים, סוכנויות רווחה ומוסדות סעד דתיים מתנגדים בתוקף לתוכניתו הקיצונית של רה"מ, השואף לבלום בכוח את גל ההתעללות בילדים אבוריג'ינים. נציגי הקהילות הגיבו בפחד, הלם ואימה לתוכניתו של רה"מ, במסגרתה יוצבו שוטרים וחיילים רבים בישובים אבוריג'ינים.

 

הפגנה בקנברה

כ-60 קבוצות המונות מנהיגי קהילות אבוריג'יניות, סוכנויות רווחה וארגוני סעד דתיים יגיעו היום לקנברה, בירת אוסטרליה, כשבידם מכתב מחאה המיועד לראש הממשלה ג'ון הווארד. הארגונים יבקשו מהווארד לשנות את תוכנית ההתערבות הממשלתית עליה הצהיר, ובמסגרתה צפויים שוטרים וחיילים רבים להיות מוצבים ברחבי הקהילות האבוריג'יניות שבשטחים הצפוניים כבר בימים הקרובים.

 

"לא זו הדרך"

נציגי הקבוצות המתנגדות מבקשות מרה"מ לרקום תוכנית שתהיה פרי התייעצות עם נציגי הקהילות עצמן, תוכנית שתחזק את המשפחות והקהילות ותטפל בגורמים שמתחת לפני השטח, כגון חוסר תעסוקה, צפיפות וחינוך לקוי. מנכ"ל ארגון הסעד Anglicare Australia, מטעם הכנסיה האנגליקנית, הלוקח חלק במחאה, שאל מדוע לקח זמן רב כל כך לממשלה הפדרלית "להכיר במשהו שסוכנויות כשלנו אומרות, בחוכמתן וניסיונן, כבר כעשרים שנים תמימות?"

 

פחד, אימה ורצון להימלט

אחת מן העיירות הראשונות אליהן צפויים להגיע כוחות השיטור המתוגברים כבר בימים הקרובים

היא העיירה מוטיטג'ולו (Mutitjulu) שבמרכז היבשת. אחת מן המנהיגות האבוריג'יניות המשתתפות במחאה מסרה כי תושבי העיירה "משותקים מאימה", לדבריה, וכי רבים מהם שוקלים להימלט מן הקהילה בטרם תחל התוכנית. היא אף מחתה בתוקף על הסעיף בתוכנית אשר יחייב ילדים לעבור בדיקות רפואיות, וכינתה אותו "קיצוני ודרקוני". מנהיגים אחרים מסרו כי תוכניתו של רה"מ נתפסת בעיני רבים כ"עוד דוגמא להתנשאותו של האדם הלבן".

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור