חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

אוסטרליה חשופה לפיגועי אויר


עדכון אחרון : 29.6.07

 


סוכנויות האבטחה האוסטרליות טוענות כי הטיפול במטען האוירי המובל במטוסי הנוסעים לוקה בכשלי בטיחות חמורים. כתוצאה מכך חשופות טיסות הנוסעים לפיגועי טרור וחדירת גורמי פשע, לדבריהם.

 

בודקים את הנוסעים, לא את המטען

מנכ"לית משרד אבטחת התעבורה, שריל ג'ונסון, הביעה אתמול חשש מפני כשלי בטיחות חמורים הקיימים בתהליך הטיפול במטען אוירי בטיסות הפנימיות באוסטרליה. לדבריה, למרות שהנוסעים וחפציהם עוברים בדיקה קפדנית, הרי שהמטען המסחרי המובל במטוסי הנוסעים עובר ברובו ללא כל בדיקה בטחונית. לדבריה מובלים כ-80 אחוזים מן המטען האוירי המסחרי באוסטרליה במטוסי הנוסעים. ליקויי האבטחה הופכים את הטיסות הפנימיות לחשופות במיוחד לפיגועי טרור ולחדירת גורמי פשע.

 

משאיות אינן נבדקות

היא הוסיפה ותיארה כי נהלי אבטחת המשאיות המובילות את המטען אל שדה התעופה אף הם חסרים, וכי אין כל סדר או מעקב אחר רשימות הרכבים המורשים להיכנס אל שטח השדה. לדבריה, חברה שביצעה שתי הובלות ללא תקריות אבטחה נחשבת "לקוח בטוח" ע"י הנהלת שדות התעופה ועוברת בדיקות מזעריות בלבד, אם בכלל. היא הוסיפה ואמרה כי קציני השדות מבולבלים באשר לנהלי הבטיחות הקיימים ואופן יישומם, וכי הנהלת שדות התעופה אינה מדריכה את הקצינים האחראיים כראוי, בהיעדר נהלים ברורים.

 

ההמלצות לא יושמו

ג'ונסון אף הכחישה את דבריו של שר התעבורה בשנת 2005, וורן טראס (Truss), אשר התראיין אז באומרו כי המלצות דו"ח ליקויי האבטחה שהוגש באותה השנה יושמו במלואן. לדבריה, לא תוקנו ליקויי האבטחה שפורטו בדו"ח במהלך השנתיים שחלפו מאז הגשתו בידי מומחה בריטי, שממשלת אוסטרליה שכרה את שירותיו למטרת הכנתו. איגוד עובדי התעבורה, אף הוא, מסר כי מעל למילארד דולר שסובסדו ע"י ממשלת אוסטרליה לשדרוג אבטחת התעבורה "לא הוצאו באופן הולם או מושכל".

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור