חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

קורבן הסחיטה רצח את הסוחט וביתו


עדכון אחרון : 30.6.07

 


ג'יימס הארי ברטון (50) נמצא אשם ברציחתו של סחטן, לו העביר סכומי כסף גדולים במשך עשור. לאחר הרצח סימם ברטון את ילדיו של הנרצח והצית את ביתם, כשהוא מקפד בכך את חייה של ביתו בת השלוש.

 

42 שנות מאסר

בית המשפט העליון גזר 42 שנות מאסר על ג'יימס הארי ברטון (50) מויקטוריה, שנמצא אשם ברציחתם של גבר ששמו נאסר לפרסום וביתו בת השלוש. ברטון, שנסחט במשך עשור ע"י הנרצח, אותו הגדיר בית המשפט כאדם "איום", ייאלץ לרצות 32 שנות מאסר לכל הפחות, ואינו צפוי לעזוב את בית הכלא בטרם ימלאו לו 82. הנרצח, שהיה חברו של ברטון בעבר, סחט ממנו כספים משך למעלה מעשור, באיימו על ברטון כי ידווח על תקרית חשיפה בלתי הולמת בפני ילד בן 11, בה היה מעורב. ברטון, שחשש כי הדבר יוודע לרשויות או לאמו, העביר לנרצח אלפי דולרים, קנה עבורו רכבים ומימן עבורו עסקים כושלים שונים במשך כל אותה התקופה.

 

רצח את הפעוטה, הציל את אחיה

לאחר מות אמו של ברטון, ניסה הנרצח שוב לסחוט כספים מברטון, שעתיד היה לזכות בביתה בירושה. עדי אופי תיארו את ברטון, שסבל מגידולים כרוניים על עורו, כאדם שהסתגר בתוך עצמו, נמנע ממערכות יחסים, וחי עם אימו, אותה הוקיר, ואשר מותה השפיע עליו קשות. בפגישה בביתו של הנרצח איים הלה על ברטון ברובה שהיה ברשותו, אך זה האחרון נטל מידיו את הרובה וירה בראשו. לאחר מכן עזב את הבית, בו ישנו שני ילדיו של הנרצח, בני 3 ו-5, וחזר אליו עם שחר. לאחר שבילה את היום בחברתם של הילדים וצפה עימם בסרטי וידאו, סימם אותם ברטון בסם הרדמה, הספיג את גופת אביהם בדלק, והצית את הבית. ביתו בת השלוש של הנרצח נשרפה למוות, אך ברטון חזר אל הבית הבוער מסיבה בלתי ידועה והציל את בנו בן החמש של הנרצח ממוות.

 
תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

 

מזעזע,פשוט מזעזע

1

צוק  

( 2007-07-09 12:30:24 )

בתגובה לאל אוסטרליה

מצער לשמוע על מקרים מסוג זה.עם זאת ראייה מערכת המשפט באוסטרלייהליישר כוח על העונש החמור 
שהטילה על הרוצח.מעניין מה  היה עולה בגורלו של עבריין כזה בישראל. מן הסתם היו  טוענים לאי 
שפיות  ובעוד מספר שנים מועט  היה יכול להסתובב חופשי. עוד סיבה לשקול הגירה....

 

הגב להודעה זו

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור