חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

"השיח' המוסלמי שטף את מוחו של בני"


עדכון אחרון : 1.7.07

 


אחד מן האוסטרלים שנעצרו בלבנון בשבוע שעבר הינו אלוף אוסטרליה באגרוף במשקל נוצה, אחמד אלומר. אביו הזועם של אלומר האשים מטיפים מוסלמים קיצוניים בשטיפת מוחו ומוחם של חבריו.

 

"מישהו צריך לעצור אותו"

אביו של אלוף אוסטרליה באגרוף במשקל נוצה, אחמד אלומר (24), העצור בלבנון, התבטא אתמול בזעם כנגד מטיפים מוסלמים קיצוניים. לטענתו של האב, ממדו, המתגורר בסידני, הפציר שוב ושוב בבניו לחדול מהאזנה לדרשותיו של השיח פאיז מוחמד, מטיף קיצוני ב"מרכז הנוער האיסלמי העולמי". לטענתו, שוטפים השיח ודומיו את מוחם של ילדים ונערים. "אני מכיר את הדת שלי," אמר אלומר, "ולכן יכול להשיב לו כשהוא טועה. אבל הילדים האלה מאמינים לכל מילה שלו, וחושבים שזוהי דתם. מישהו צריך לעצור אותו". אלומר הוסיף ואמר כי אינו מאמין שבנו עבר על החוק, אך במידה וכך היה, הרי שהוא תומך בהחלטותיהן של ממשלת וצבא לבנון. אחמד אלומר, שכונה "טריגר" (הדק) בעולם האגרוף האוסטרלי, עבר עם משפחתו ללבנון בשנה שעברה, בעקבות ביקור ראשון במדינה, בה התאהב, לדברי עדים.

 

המטיף הפך למבוקש בינלאומי

השיח המדובר, פאיז מוחמד, שנמלט מהשגחתה המתמדת של סוכנות הבטחון האוסטרלית ושוהה כעת במלזיה, התראיין באומרו כי הינו מודע לעובדה שממשלת לבנון תרה אחריו לחקירה. הוא מסר כי הינו "רותח מזעם" בשל האשמות לפיהן הוא וחבריו קשורים בתא טרור. "מוחמד מאמין כי נשמרת לנו הזכות לומר כל מה שנחפוץ, כל עוד אין אנו פוגעים באף אדם," מסר מקורב לשיח. "הוא יודע כי הינו מבוקש לחקירה בלבנון, אך אינו חושש מכיוון שלא עשה דבר. הוא מותיר את העניין בידי האל". מוחמד הוסיף ומסר כי על ממשלת אוסטרליה להשתדל יותר לעזור לאזרחיה הכלואים בלבנון. לדבריו, שוחח עם אזרח לבנוני שנלכד יחד עם קבוצת האוסטרלים, וראה כיצד אחד מן הגברים סופג מכות וחבטות מידי שוביו.
 
 
 
 
 
 
 
 
אחמד אלומר, אלוף אוסטרליה באגרוף במשקל נוצה
        עצור בלבנון באשמה בלתי ידועה
     תצלום : Brendan Esposito, SMHתגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור