חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | ויזה לארה"ב |

הסם "אייס" גורם ישיר לפשיעה אלימה


עדכון אחרון : 9.7.07

 


מחקר חדש מגלה כי כמה מן הפשעים והתקיפות האכזריות והאלימות ביותר בחמש השנים האחרונות בוצעו תחת השפעת אמפטמינים, וביחוד בצורתם הטהורה ביותר, המוכרת כסם "אייס" (Ice).

 

אונס, רצח וחומצה בפנים

מחקר אותו ביצע העיתון Herald Sun, מגלה כי כמה מן הפשעים האכזריים והאלימים ביותר שבוצעו באוסטרליה בחמש השנים האחרונות בוצעו תחת השפעת אמפטמינים, הכוללים את הסמים אקסטזי, ספיד וקוקאין, וביחוד תחת צורתו הטהורה והמסוכנת ביותר, קריסטל אמפטמין, המכונה "אייס" (Ice). בין השאר, כוללים הפשעים שבוצעו תחת השפעת הסם מספר רב של מעשי רצח ואונס, ביזאריים בחלקם, כגון מעשיו של "אנס הארנבות", שזוכה עקב אי-שפיות בשנה שעברה. עדויות חדשות שנחשפו במסגרת המחקר מגלות כי כריס הדסון, שרצח אדם ביריה במלבורן בחודש שעבר, עישן אף הוא, ללא צל של ספק, את הסם "אייס" טרם למעורבותו בשרשרת התקיפות והקטטות שהובילו למעשה הרצח. שני רוצחים ששפכו חומצה על פני קורבנם, אף הם, ביצעו את המעשה תחת השפעת הסם.

 

זינק מעל קיר שגובהו שני מטרים

המחקר בוצע בשיטה חדשנית, המהווה פריצת דרך בתחום חקר הסמים ופותחה בארה"ב. זו כוללת הצלבת פרטים מרישומי בתי-המשפט וראיונות אישיים, הליכים שלא ננקטו בעבר וכשלו מלגלות את עברם של המשתמשים כמשתמשי הסם, למעט במקרים בהם נעצרו בעבר תחת סעיפי סחר או שימוש בסמים. אח פסיכיאטרי במחלקת החירום בבית-חולים בסידני, טען בראיון כי הקשר שבין מת' (אמפטמינים) ואלימות קיצונית אינו מדווח במלואו. לדבריו, יוצר החומר פאראנויה (פחד רדיפה) קיצוני במשתמש, הגורר תגובת "ברח או הילחם". הוא הוסיף וסיפר על מקרה בו לא הצליח להשתלט על אדם שסבל מפסיכוזה קשה, שתקפה אותו תחת השפעת הסם. גם לאחר הזרקת כמות סמי הרגעה הגבוהה פי 15 מן המקובל, נמלט האדם מבית-החולים, כשהוא מזנק בדרכו מעל קיר בגובה שני מטרים.

 
 
 
  (נערה מעשנת "אייס" - תצלום המחשה)תגובה למאמר

לדיון המלא בפורום

אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס -יחסי ציבור