חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
 

אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים

גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס - סם ה-"יהיה בסדר"

שוקלים לעבור תהליך גמילה מקנאביס והעישונים היום-יומיים? אם כך, הגעתם למקום הנכון ולקריאת השורות הנכונות. כאן נדבר על גמילה מקנאביס, תסמיני גמילה אפשריים, דרכי טיפול ועוד. הקדישו מספר דקות קריאה, תעשו את החושבים שלכם ותענו לעצמכם על השאלה: האם גם אתם מכורים לעישון מריחואנה?

אם אתם שואלים את עצמכם מה הם תסמיני הגמילה מקנאביס, אז אפשר בהחלט לציין שהם לא מאוד נוראיים, אם כי גם לא נעימים במיוחד. לפני שנציין אותם, רק נדגיש שכל אחד ואחת מגיבים אחרת לתהליך גמילה מקנאביס, ויש אנשים שגם לא יחושו בתופעות לוואי או תסמיני גמילה מאוד מובחנים ומורגשים. יחד עם זאת, תסמיני גמילה מקנאביס הם בהחלט אפשריים, והנה הם לפניכם:

תסמיני גמילה מקנאביס כוללים:

- עצבנות (כעס)

- חרדה

- נדודי שינה

- מחשבות לא רציונליות

- תסמונת המעי הרגיז (IBS)

- כאבי ראש

- בחילה

- סחרחורות

- סטרס ו-"פיוז" קצר

גמילה מקנאביס – תחושת ה-"הכול יהיה בסדר"

גמילה מקנאביס אינה התמכרות פיזית בדרך כלל, אמנם התסמינים אינם קשורים לכימיקלים במריחואנה שגורמים למשתמשים להרגיש ב-HIGH. הם קשורים בדרך כלל להתמכרות רגשית, ההתמכרות של ה-HIGH ושל תחושת הנמנום, ש"הכול יהיה בסדר".

שווה לקרוא: גמילה מסמים ואלכוהול

זו תחושה שעשויה להיות ממכרת, במיוחד אם הבנאדם המעשן הוא אדם שנוטה להתמודד ולסבול מחרדות. עבור אנשים שסובלים מחרדות מטבעם, קנאביס עשוי להיות יותר ממכר. זאת, משום שהוא משרה מעין תחושה (די שקרית) ש"הכול יהיה בסדר" או ש"אין סיבה לדאגה".

מהיכן מגיעה תחושת ה-"יהיה בסדר"?

זו למעשה תחושת הסימום והנמנום, שאנשים חרדתיים יכולים למצוא בה נחמה. אבל זכרו, התחושה הזו ש"אין מה לדאוג" היא תחושה שגורמת לאנשים להיתקע עם חייהם, להיתקע בקריירה, גורמת לאטימות מסוימת שמובילה לבעיות בחיי המשפחה ועוד. אם אתם שוקלים גמילה מקנאביס-מריחואנה, הנה כמה שאלות שכדאי לכם לשאול לפני תחילת התהליך:

- מהם התסמינים השכיחים של גמילה מקנאביס?

- מהם הסוגים השונים של גמילה מקנאביס?

- כמה זמן נמשכת גמילה מקנאביס?

- איך אני מוצא מכון גמילה מקנאביס שנחשב מומלץ?

- כמה עולה גמילה מקנאביס? האם המדינה מסבסדת?

- האם במהלך גמילה ממריחואנה משתמשים בתרופות-עזר?

- אילו אנשי צוות יעבדו איתי במהלך גמילה מקנאביס?

קבלו סיוע של מכון גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס יכולה להיות מורכבת להתמודדות, ובהחלט יש כמה דברים שכדאי לדעת על זה לפני שמתחילים בתהליך ההחלמה, מעבר למה שציינו במאמר הזה. אם אתם צריכים פרטים נוספים, מכון הגמילה יכול לספק לכם את כלל הפרטים הנדרשים לכם לתחילת התהליך.


אל אוסטרליה - אודות - פורום