חדשות יומיות, כתבות ומאמרים מאוסטרליה
  אל אוסטרליה | אודות  | פורום | קישורים  |  |  | תעודות סל |

האוסטרלי שתבע את מיקרוסופט - וניצח


 

עדכון אחרון : 20.4.09

 


ריק ריצ'רדסון, ממציא אוסטרלי המחלק את זמנו בין סידני לקליפורניה שבארה"ב, זכה בתביעה כנגד ענק-התוכנה "מיקרוסופט". חברת התוכנה חוייבה לשלם לחברה בבעלותו של ריצ'רדסון 388 מיליון דולר ארה"ב, בגין שימושה בטכנולוגיית האנטי-פירטיות אותה פיתח הממציא.

 

הטכנולוגיה של "יונילוק", הרווחים של "מיקרוסופט"

בית-המשפט המחוזי ברוד-איילנד, קליפורניה שבארה"ב קבע בתאריך 8 באפריל 2009 פיצויים בסך 388 מיליון דולר ארה"ב - כחצי מיליארד דולר אוסטרלי - לחברת התוכנה "יונילוק סינגפור" (Uniloc) וחברת האם "יונילוק ארה"ב", אותם תיאלץ הנתבעת, ענק התוכנה "מיקרוסופט", לשלם לחברה ובעליה, בגין שימושה של "מיקרוסופט" בטכנולוגיית אנטי-פירטיות בפיתוחה של "יונילוק". ממציא התוכנה, פרדריק בילייר ריצ'רדסון השלישי – הידוע בפשטות כריק ריצ'רדסון (בתמונה משמאל - SMH) – הינו יליד אוסטרליה, המתגורר בסידני ומחלק את זמנו בין בית הוריו, למשרדי החברה בארה"ב, ולמשרדו בסידני – המצוי באחוריו של רכב מסחרי, מסיבות בלתי ברורות. זה האחרון הגיב לדברים בהביעו את שביעות רצונו, אך ציין כי הכסף אינו בעל חשיבות בעבורו, מעבר לעובדה כי באמצעותו יוכל להמשיך ולפתח את רעיונותיו.

 

"גאון יצירתי ובעל ערכים" או "גנב רעיוני וממציא חסר חשיבות"?

ריצ'רדסון, שהיה בעבר גולש גלים ואף אופנוען שטח לדבריו, כונה ע"י עמיתיו לעבודה "גאון יצירתי מלידה", ואף "אדם בעל ערכים גבוהים באופן בלתי-רגיל". אך מתחריו, שכינו את המצאותיו "נטולות חשיבות" ואף טענו כי הינו גורף רווחים בגין טכנולוגיות נפוצות שאותן לא המציא מעולם, טוענים כי הממציא המוזר זוכה לתהילה נטולת כל יסוד. כך או כך, ובכפוף לערעורים אותם צפויה "מיקרוסופט" להגיש על פסק הדין בעניינה, צפוי ריצ'רדסון לזכות לסכום כסף נכבד בעבור קביעת בית-המשפט הנוכחית – שהינה תביעת הפיצויים הרעיוניים החמישית בגודלה בהיסטוריה של ארה"ב. פיתוחים נוספים שנרשמו תחת שמו של ריצ'רדסון בעבר כוללים את השימוש בקרני לייזר לפיתוח טכנולוגיית מחשוב ברמה "אטומית", וכן את הסבת שיטת מחזור הפחם שהייתה בשימוש בצוללות צבאיות למפלטי רכבים פרטיים ומסחריים. 

 
אל אוסטרליה -אודות - -פורום -פורקס